Kış Okullarımız Halk Oyunları ile Devam Ediyor

Değerli Velimiz;

    Açı Koleji olarak, öğrencilerimizin fiziksel gelişimi ile ilişkili olarak yeni açılan Halk oyunları branşımızla kış okullarımız devam ediyor. Kursumuz ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  1. Halk oyunları kurslarımız hafta içi PAZARTESİ günleri eğitim saatleri dışında 16.20-17.20 saatleri arasında yapılacaktır. Aylık periyotlarda kurs saatleri ve günleri velilerimizin önerileri doğrultusunda ders programımızın uygunluğuna göre değiştirilebilir.
  2. Halk oyunları kursu çalışmalarımız resmi tatillerde yapılmayacaktır. 1 ders süresi 60 dakikadır.
  3. Halk oyunları gruplarımız en az 10,en fazla 12 öğrencimizden oluşacaktır. Ayrıca kontenjan fazlası başvurularda çalışma saatleri yeniden belirlenerek yeni gruplar açılacaktır.
  4. Ulaşım, veli tarafından sağlanır.
  5. Halk oyunları kurslarımıza dışarıdan öğrenci alımı yapılabilecektir. Öğrencilerimizin arkadaşları da kurslarımıza katılabilir.
  6. Detaylı bilgi için 05325844903 (Türker Tunç) numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilirsiniz.

HALK OYUNNALRININ FAYDALARI

-Çocuklarda müzik ve ruh duygusunu bedensel hareketler ile kazandırmak ve kendi kültürümüzün bir parçasını sevdirerek öğretir.

-Halk oyunları bilinçli bir şekilde uygulandığında kas ve kemiklerde gelişme, denge ve hareket becerilerinde artma, düzenli uyku, kan basıncı, stres ve gerginlik üzerinde pozitif etki sağlayarak çocuğumuzun yaşam kalitesini arttırır.

-Sergilenen gösteri sayesinde seyirciden aldığı takdir sonrası kendisine olan özgüvenin gelişmesine yardımcı olur.

-Halk oyunları çalışmaları esnasında müzik, ritim ve hareket bütünlüğü ile yapılan figürler sayesinde çocukların, birden fazla duyu organını ve beyninin farklı bölümlerini çalıştırmasına ve çocuğun gerçek anlamda sosyalleşme yönünü geliştirerek grupla hareket etme yetisi kazandırır.

  Kurslarımız için muhasebede kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Muhasebe kaydı oluşturduktan sonra öğrencilerimiz kursa katılabilirler.