Haberler

Tübitak Bilim Söyleşileri

Alanında uzman bilim insanlarını öğrencilerle buluşturma ve öğrencilerin bilime ilgisini pekiştirme amacı ile TÜBİTAK öncülüğünde başlatılan “Bilim Söyleşileri” projesi kapsamında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Güvenç NEGİZ öğrencilerimize “Ülkemizin Orman Varlığı ve Yönetimi” hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Geri Dönüşüm Defilesi

“Her Atık Çöp Değildir” sloganından hareketle öğrencilerimizde çevre bilincini oluşturmak ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla anaokulu öğrencilerimizle harika bir defile düzenledik.

Hat Day (Şapka Günü)

İngilizce zümremizin öncülük ettiği Hat Day etkinliğimizde öğrencilerimiz birbirinden yaratıcı şapkalarla hem el becerilerini geliştirdiler hem de çok eğlendiler.

Snellen Göz Tarama Testi

Öğrenim görevinin başarılı bir şekilde yerine getirilmesi için gerekli koşullardan bir tanesi de; iyi görmektir. Modern eğitimde kullanılan eğitim araçlarının çokluğu, aile çevresinde televizyon-bilgisayar gibi göze ve kulağa hitap eden araçların yaygınlaşması, çocuğun görme yeteneğini daha çok kullanmasını gerektirmektedir.