KORONAVİRÜS (COVİD-19) PANDEMİSİ ACİL DURUM EYLEM PLANI

Değerli Haramidere Açı Koleji Ailesi

Dünyada hızla yayılmaya devam eden Covid-19 salgını hakkında TC Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan tüm bilgilendirme, uyarı ve alınması gereken önlemleri Haramidere Açı Koleji olarak yakından takibini yapmaktayız.

İnsanlık olarak bu zorlu dönemden geçerken, öğrencilerimizin sağlığının korunması ve sağlık hizmet sunumumuzun sürekliliğini sağlama sorumluluğunun bilincinde olarak; İlgili mevzuat gereği ve yaşanması muhtemel risklerin azaltılması açısından kurumumuzda bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmelerinin ve Acil Durum Eylem Planlarının pandemi ile mücadele tedbirlerini de içerecek şekilde önlemlerimizi aldığımızı dikkatinize sunarız.

Yürütülen çalışmaların, uygulamaların, uyarı ve hatırlatmalarımızın, Milli Eğitim Ve Sağlık Bakanlığı yönergelerine ; küresel risk ortamından kaynaklı olası değişimlere göre güncelleneceğini sizlere belirtmek isteriz.

Sağlık ve güvenliğimiz açısından ilgili tüm bakanlıklar tarafından belirlenen sosyal mesafe, hijyen ve KKD (kişisel koruyucu donanım: maske, eldiven bone vb.) kullanımı kurallarına hep birlikte uyum sağlayacağımıza gönülden inanıyoruz.

Belirteceğimiz Covid-19 Aksiyon Planı , eğitim kurumumuzda esas olarak Covid-19 salgın hastalığına yönelik öğrencilerimizi, ailelerimizi, öğretmenlerimizi ve çalışanlarımızı korumaya yönelik uygulamaları, neler yaptığımızı , salgın sürecine hazırlıklarımızı,  çocuklarımızın nelere dikkat etmesi gerektiğini ve siz değerli velilerimizden beklentilerimizi  içermektedir.

İÇİNDEKİLER

 1. EĞİTİM
 2. HİJYEN ÖNLEMLERİ VE KONTROLLER
 3. KİŞİSEL KORUNMA YÖNTEMLERİ VE SOSYAL MESAFE
 4. OKUL GİRİŞLERİ- GÜVENLİK –DANIŞMA-ZİYARETÇİ ÖNLEMLERİ
 5. YEMEKHANE
 6. TAŞIMALI EĞİTİM SİSTEMLERİ-SERVİS
 7. OKUL BAHÇESİ VE AÇIK OYUN ALANLARI
 8. REVİR
 9. SU SEBİLLERİNİN KULLANIMI
 10. AFİŞ ÇALIŞMALARI

1-) Eğitim

 • Kurumumuz, idareci, öğrtemnen ve diğer tüm personele salgın hastalıkların yayılımı, kişisel hijyen, el hijyeni ve kişisel koruyucu donanım kullanılmasına yönelik eğitim sağlamıştır.
 • Gerçekleştirilen eğitimler sonrası davranışlar izlenecek olup, gerekli durumlarda eğitimler tekrarlanacaktır.
 • Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin erişimlerini kolaylaştırmak için özel eğitim politikaları belirlenmiştir.
 • Öğrencilerin okula başlangıç sürecinden sonra gerekli eğitimleri almalarına yönelik takvim oluşturulmuştur.