Sayısal Bilimler Bölüm Başkanlığı

Sayısal Bilimler Bölüm Başkanlığı

Düşünürlerin “Bilgi Güç kaynağıdır” dediği 17. YY’dan günümüze kadar olan süreçte eğitimdeki bakış açısı, evreni anlaşılır kılan ve hayatımızı kolaylaştıran sayısal bilimlerde olmuştur. İnsanın fizyolojik ihtiyaçları, (beslenme sağlık ve barınma) insanoğlunun tüm gereksinimleri fen ve matematik bilimlerinin ürettiği bilgiler karşılamaktadır. İnsan hayatını kurtaran teknolojik cihazlar, besin üretimini arttıran yenilikler, uzay boşluğundan bulunduğumuz konuma kadar her şey fen ve matematik bilimlerinin hesaplamalarıyla mümkündür.

Bu bilimsel bakış açısıyla yola çıkan Açı Eğitim Kurumları sayısal bilimler branşlarında öğrencilerinin teknoloji ile iç içe, yaparak ve yaşayarak öğrenme prensibiyle eğitimde aktif olmalarını sağlamaktadır.

Haramidere Açı Koleji, eğitim ve öğretim sistemini yenilikçi, teknoloji ile öğrenen, akıllı tahta, projeksiyon, 3 boyutlu yazıcılar ve 3D ders anlatımı gibi materyaller ile zenginleştirerek yarının bireylerini yetiştirmektedir. Haramidere Açı Koleji günümüzde gereksinim haline gelen bilim ve teknoloji okuryazarlığını hedeflemiş, bilginin her yerde ulaşılabilir olduğu, öğrencilerine doğru bilgiye ulaşmayı ve bilgiyi doğru bir şekilde kullanmayı öğretmektedir.


Sayısal Bilimler Bölümünün Hedefleri

  • Günlük hayatta karşısına çıkan problemleri bilimsel açıdan değerlendirebilen ve çözümleyebilen bireyler yetiştirmek.
  • Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek hayatı kolaylaştıracak yenilikleri yaşantısında kullanabilecek bireyler yetiştirmek.
  • Yaşadığı evrendeki insana ve doğaya dair her şeye bilimsel açıdan bakabilen, eleştirel gözlemle değişikliklere çabuk adapte olabilen ve fark yaratabilen bireyler yetiştirmek.
  • Bilgi iletişim kaynaklarını kullanırken, dijital ortamda davranışlarının sonuçlarının farkında olan, dijital ortamları bilgiye ulaşmak ve bilgiyi paylaşmak için kullanabilen farklı açıda bireyler yetiştirmek.